headerimage headerimage
  • de-eindexamens-voor-klas-4-zijn-nu-echt-begonnen
Tel: 072-5410333

De eindexamens voor klas 4 zijn nu echt begonnen

Weken, misschien wel een paar jaar, van voorbereiding moeten leiden tot een prachtig en welverdiend diploma, waarmee onze leerlingen verder kunnen in de maatschappij.

 

In deze tijden ben je snel geneigd te vergeten dat onze 3e-klas-leerlingen ook bezig zijn met een belangrijke periode in hun Bovenbouw-schooltijd. De leerlingen van alle richtingen zijn deze 3 weken bezig om in de praktijk te brengen wat ze de afgelopen maanden op school hebben geleerd. Best spannend om uit je vertrouwde omgeving te stappen en net als de volwassenen om je heen lange dagen te maken en in aanraking te komen met klanten en een hele andere werkomgeving. De eerste positieve berichten druppelen al langzaam de school binnen.

 

Voor de vakantie zijn we ook bezig geweest met een stukje maatschappij voor onze leerlingen. Zij komen nu en straks best voor veel keuzes en verleidingen te staan. Hoe maak je je eigen, verstandige keuzes als het gaat om bijvoorbeeld groepsdruk bij drankgebruik. Maar ook: hoe wapen je jezelf tegen reclames of hoe herken je signalen van een loverboy. In de sociale media, waar veel van onze leerlingen natuurlijk ook gebruik van maken, zie je niet altijd de goede voorbeelden. Ook daarover kregen de leerlingen informatie.

 

Informatie, best veel. Het is niet altijd even leuk. Maar het is wel nodig om je eigen beeld te kunnen vormen: hoe denk ik bijvoorbeeld over vluchtelingen. Een mening is prima, maar onderbouw het wel met feiten. Tot slot krijg je met een stukje informatie natuurlijk ook mee dat een scheldwoord als ‘kanker’ of ‘homo’ heel kwetsend kan zijn, terwijl jij dat helemaal niet zo bedoelt.

 

Maar misschien heeft u alleen iets gehoord over het rondrijden in een echte cabrio. Niet erg, de leerling praat ons begin juni middels het portfoliogesprek weer helemaal bij ! Niet alleen over Barcelona, waar weer veel leerlingen heen gaan, of over de activiteitenweek voor veel andere leerlingen, maar over veel meer schoolzaken en de vorderingen die uw zoon/dochter maakt bij ons.

 

In de tussentijd wensen wij de 4e klas leerlingen natuurlijk heel veel succes met hun examens en zijn onze 3e klassers de toekomst voor volgend jaar !

Terug naar het overzicht